Podróż z dźwiękiem

Jestem młoda i jestem stara .
Mam młodą twarz, z której bije duma i pewno tego co przyniesie los.
Moją twarz pokrywają zmarszczki, które są mapą tego, co się wydarzyło. Każda zmarszczka to dowód, że młodość niekoniecznie wie lepiej.
Ale sztuką jest pielęgnować w sobie obie kobiety. Pomimo starości mieć młode spojrzenie i iskrzące oczy.

Zastanawiałaś się kiedyś czy dasz radę? Czy podołasz? Wyzwaniu, zadaniu, próbie? Na pewno. Myśl wwiercała się w głowę niczym młot pneumatyczny  i szybko przejęła kontrolę nad działaniami. Ale gdzie tkwi przeszkoda, albo gdzie znaleźć siłę? Dla mnie odpowiedź przyszła w sobotę. Mam to w sobie. Ba! Ty też masz to w sobie.
Sztuka bycia tu i teraz - jakież to banalne i jak trudno o tym pamiętać w codziennej gonitwie, załatwianiu stu spraw jednocześnie i trzymaniu plączących się sznurków rzeczywistości. A tymczasem zatrzymanie się może wywołać elektryzującą burzę pozytywnych odkryć. Kim jestem i dokąd idę? Jak oswoić strach i wyzwolić coś, co tkwi schowane gdzieś głęboko pod przykrywką strachu i braku wiary w to czy SIĘ UDA!? Bywa, że wpadamy w pętlę, że podajemy umysłowi "śmieciowe jedzenie", które szybko może uzależnić: muszę, szybciej,  nie dam rady. I biegniesz, i musisz i ... nie dajesz rady.

To, czego doświadczyłam w sobotę pozostaje jednym z najpiękniejszych odkryć w ostatnim czasie. Uśmiecham się do siebie i mam w sobie spokój. Nie potrafię opisać tego co widziałam, zresztą chyba nawet nie chcę, ale jeśli chcesz spróbować polecam medytację - koncert, a umysł odpocznie, a mądrość pokoleń odżyje w pamięci. 

Dźwięk jest w nas i wspaniale się wędruje, kiedy to on podpowiada kierunek!Komentarze

 1. Kochana, nie ujęłabym tego inaczej. Jako szczęśliwie obecna z Tobą w sobotnim tu i teraz, podpisuję całym sercem pod Twoim postem <3 Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję i ja, że mogłyśmy dzielić ten czas karimata w karimatę, dźwięk w dźwięk! <3

   Usuń
 2. Znam to uczucie, gdy odkrywa się samą siebie. I gdy odkrywa się tu i teraz. I od tej pory czuję się silna, odczuwam wdzięczność i pokorę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! I każdy potrzebuje takich chwil w tym zabieganiu, w tej rutynie nawet, która być może nie wszystkich uwiera. Trzeba sobie dać odpocząć i popłynąć. Ja wiem, że Ty wiesz :)

   Usuń
 3. Właśnie zmagam się z tym wszystkim, co w tych mądrych słowach opisałaś.. Masz rację - najważniejsze to być tu i teraz, co wbrew pozorom takie proste nie jest.
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się odnalazłaś. Że spokój przyszedł i wygrał!
   Pozdrawiam i przepraszam, że tak późno odpowiadam. Po długiej przerwie - chyba powoli będę wracać.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty